Maminko, zpívej!

10.01.2017 10:00

Hudební dopoledne pro maminky s dětmi od narození až po předškolní věk.

Maminky, odložte ostych a pojďte si spolu s námi a se svými dětmi (nebo svým dětem, jsou-li ještě malé) zazpívat!

Předat dětem zásobu písniček pro veselou i těžkou chvíli je jedním z největších darů, který může maminka dítěti do života dát. A nejvíc toho lze předat právě malým dětem, tak malým, že ještě samy zpívat ani neumí... ale zklidní se a naslouchají, rytmus jejich dechu se sladí s písní, a cele naslouchají tomu, když maminka otevře své srdce a zpívá. (Protože bez toho to nejde. :-))

Zpíváme především lidové písničky, často vztahující se k aktuálním ročním dobám, a také dětmi oblíbené písničky o zvířátkách. Starší děti okolo dvou až tří let se ve známém prostředí pozvolna k maminkám přidávají, ještě starší děti zaujmeme hudebními nástroji, někdy flétnou, jindy doprovodem na kytarku či klávesy, což u nich pozvolna vzbuzuje zájem o různé hudební nástroje.

Děti mají k dispozici různá dřívka a chrastidla, starší xylofon nebo citerku, na kterou zvládnou jednoduché písničky doprovázet už čtyřleté děti.

Setkáváme se dvakrát do měsíce v úterý dopoledne, aktuální termín setkání najdete na titulní stránce v "Novinkách", nebo nám napište na ladonka @ centrum.cz nebo na 771 77 41 41, že máte zájem se k nám přidat, a termín dalšího setkání Vám pošleme.

Vstupné je 50 Kč/rodiče s dětmi na dopoledne, při člentství rodiče i dítěte 40 Kč. Konec je okolo 11.30 hodin.

Termín prvního setkání je v úterý 10. 1. 2017 od 10 hodin v prostorách spolku na adrese Masarykova 582, Lysá n. L.

Jak zpívání vypadalo, když se odehrávalo v tehdejší lyské čajokavárně, kde probíhala tato setkání déle než rok, můžete nahlédnout zde: