Kojení je více než krmení - Alpha nursing

26.02.2018 10:00

 

Zveme vás na přednášku paní Lucie Ertnerové, trojnásobné maminky a absolventky školení Alpha nursing.

Zdraví a spokojenost miminka je ovlivňováno způsobem krmení. Když věnujete v prvních měsících dostatek času kojení či krmení, dáváte dítěti dobrý předpoklad pro pocit blaha po celý zbytek jeho života. Kojení znamená více než jen dávat mu mléko. Pije také lásku a zdraví. Není v tuto chvíli důležité, zda se jedná o kojení nebo zda z různých důvodů musí být miminko krmeno z láhve.

V prvních měsících se vše točí kolem krmení. Sání umožňuje dítěti jistější přechod z ochraňujícího matčina bříška do vnějšího světa.
Miminka, která mohou sát co nejčastěji tak dlouho, jak chtějí, se rychleji rozvíjejí, jsou veselá a spokojená, lépe spí, málo křičí a jsou méně náchylná k onemocněním. V pozdějších letech jsou tyto děti zřetelně vitálnější a vnímavější, rychlejší v duševním vývoji, kreativnější a nezávislejší.

Kojenec se pohybuje během kojení neustále mezi bděním a transem za předpokladu, že tomuto procesu dáváme nezbytný prostor a potřebný čas, kdykoliv to vnější okolnosti dovolují. Vědomě tyto fáze připouštět a podporovat – to je ALPHA NURSING®

Přednáška proběhne v rámci pravidelného setkávání podpůrné skupiny pro maminky s kojenci od 10 do 11 hodin v prostorách Fajnklubu s následnou diskusí (cca do 11:30 hodin). Vstupné 30 Kč.

Těšíme se na vás!