Dětský klub

Aktuálně se scházíme nepravidelně, v případě zájmu o účast napište prosím na 771 77 41 41, děkujeme.

Patříte mezi aktivní maminky, které se zapojí do dění v klubu, nebo si potřebujete chvilku vydechnout a dítko rády svěříte ostatním maminkám?

Středeční dětský klub nabízí obě varianty, program pro děti je připraven tak, aby je všestranně a zdravě rozvíjel, s důrazem na pobyt a pohyb v přérodě. Garantem programu je Alena Matějčková, maminka dvou dětí, studentka waldorfské pedagogiky a umělecké terapie na Akademii sociálního umění.

První informativní schůzka proběhla ve středu 13. září v 9 hodin v našich prostorách – byl připraven program pro děti na celé dopoledne, společná procházka a hry venku.

Uvítáme přihlášení předem, ale není podmínkou. Aktivity jsou vhodné pro děti cca od 2,5 let do cca 6 let, individuální dohody jsou možné.

Vstupné činí 40/100 Kč za dítě pro členy/nečleny spolku.

Informace k první schůzce:

S sebou vezměte dětem pití a svačinku (pokud možno zdravou a domácí), oděv vhodný do mokré trávy (obuv, kalhoty), něco na sezení venku (karimatku/podložku/igelitku) a tričko na převléknutí na tvoření (budeme malovat barvami, které jsou pratelné, ale pro jistotu).

Informace pro maminky:

Středeční setkání je určeno především pro děti a věnováno dětem. Jako rodič se můžete k programu přidat, mějte ovšem na paměti, že zde nejste jen za svoje a pro svoje dítě, ale že o děti pečujeme společně. Setkání není určeno pro maminky jakožto příležitost si popovídat. To je samozřejmě velmi důležité pro pohodu celé rodiny, prosíme však maminky, aby k tomuto účelu využily jiných aktivit ať už v Ladoňce (skupina maminek s kojenci,  hřiště pro 12 smyslů , ženské kruhy) nebo se za tímto účelem sešly třeba v kavárně. Středeční dopoledne jsou věnovaná především dětem, s plnou pozorností, bez "vykecávání se", bez mobilů a podobně. Děkujeme za pochopení.

"Hlídání" dětí v klubíku funguje na dobré slovo a na principu vzájemné důvěry, nemáme je nijak právně ošetřeno. Spolek Ladoňka nenese za děti odpovědnost, za děti jsou osobně odpovědné maminky, které v daný den děti doprovází - podobně jako když si vaše dítko hraje u sousedů nebo ho vezme na hřiště kamarádka.

Pokud bude zájem převyšovat kapacitu klubovny, dostanou přednost zaprvé 2 vybrané maminky "průvodkyně" se svými dětmi, které se bdou aktivně starat o chod a program klubu, za druhé děti, které se účastní bez rodičů a až následně děti s rodiči. V případě většího zájmu jsme připraveni otevřít klubík i ve čtvrteční dopoledne, máte-li o to zájem, napište nám nebo nám to řekněte.

Doporučená literatura:

Pomalé rodičovství - Helle Heckmann

Koncept Kontinua - Jean Liedloffová

Respektovat a být respektován - kolektiv autorů

Výchova ke svobodě - Anne Klingborg

12 smyslů - brány duše - Albert Soesman

Éterné tělo ve výchově malých dětí - Cornelis Boogerd

Hry pro maminky s dětmi - Jana Hanšpachová

 

Některé z těchto knih jsou k zapůjčení v knihovničce Ladoňky, ptejte se!